9/12/2016

מרכז אורה גולן לרפואה תפקודית מתמחה בין היתר בנטרול חרדות המפריעות לנו בחיי היומיום, נטרול קונפליקטים רגשיים, וגם נטרול אלרגיות. כל התופעות השליליות הללו למעשה מנהלות את חיינו ומציקות

שיטות וכלים טיפוליים

סובל מחרדת בחינות? לך לפגוש את הנמר


מרכז אורה גולן לרפואה תפקודית מתמחה בין היתר בנטרול חרדת בחינות. איך עושים את זה? בסיוע הנ.מ.ר כמובן


מרכז אורה גולן לרפואה תפקודית מתמחה בין היתר בנטרול חרדות המפריעות לנו בחיי היומיום, נטרול קונפליקטים רגשיים, וגם נטרול אלרגיות. כל התופעות השליליות הללו למעשה מנהלות את חיינו ומציקות לנו. תלמידים הסובלים מחרדת בחינות יודעים עד כמה קשה להתמודד עם מבחנים כמעט יומיומיים בביה"ס. רוב התלמידים והסביבה הלימודית מתקשים לזהות שהתלמיד אכן סובל מחרדת בחינות למעט במקרים קשים במיוחד. ד"ר אורה גולן, כירופרקטית שהתמחתה בתחום הרגשי,  הקימה בקיבוץ נחשולים מרכז לרפואה תפקודית, שבו היא מטפלת במגוון בעיות רגשיות וגופניות, כמו גם בחרדת בחינות.
ד"ר גולן מציינת כי חרדת בחינות מאופיינת
בתופעות מוכרות כמו;
 מיד בקבלת המבחן יש תחושת שיתוק ראשונית ("בלאק-אאוט"). תחושה זו מתלווה גם לכל היתקלות בשאלה קשה. במהלך המבחן ולפניו יש  חוסר החלטיות במענה על שאלות וחוסר בטחון בידע. חרדת בחינות מאופיינת גם בתופעות גופניות, הבאות לידי ביטוי בעיקר לפני המבחן; קושי להירדם, חוסר שינה, בחילות, שלשולים, הזעה מוגברת, הקאות, עצבנות ועוד.
את שיטת העבודה שפיתחה נגד חרדת בחינות, כמו גם נגד בעיות רגשיות אחרות, מכנה ד"ר גולן טכניקת הנ.מ.ר - נטרול מטען רגשי. מסבירה ד"ר גולן; בגוף קיימת מערכת רגשית שתפקידה להגן עלינו. מערכת זו זוכרת אירועים מעברנו, המשפיעים על תפקודנו בחיי היומיום. אירועים אלו מכתיבים את המחשבות, הרגשות והתגובות המשפיעים על ההתנהגות שלנו, כמו גם על היכולות החברתיות והלימודיות שלנו. לעיתים אנו מתקשים להבין התנהגות מסוימת או לא מסוגלים להפסיק אותה, גם כאשר אנו מודעים לכך שהיא מזיקה לנו, כמו כעס, חוסר הערכה עצמית, פחד ועוד. טכניקת הנ.מ.ר יעילה לנטרול מטענים, מחסומים רגשיים וחרדות.

בטכניקת הנ.מ.ר ניתן לזהות את הרגש הטעון גם אם נמצא בתת מודע, להבין כיצד המטען הרגשי מפריע בהווה, לוודא באיזה שלב בחיים הוא נוצר, לברר באיזה נסיבות הוא נוצר, ואז לנטרל אותו ולחוש הקלה מיידית. בירור האינפורמציה נעשה על ידי תשאול קצר ובאמצעות שימוש בטכניקת "קינסיולוגיה יישומית",  שמאפשרת קבלת אינפורמציה על הגוף בעזרת כושר התנגדות השרירים. טכניקה זו פותחה בעקבות התובנה על הקשר בין גוף ונפש וההשפעה המתמדת ביניהם אחד על השני. נטרול המטען הרגשי נעשה באמצעות תרגיל הדמיה פשוט ומגע עדין בגבות העיניים. הטיפול אורך מספר דקות, ובסיומו חשים מיד שינוי והקלה, כמו שחרור ממטען שרבץ והכביד.

הדפסשלח לחבר
פורום הורים
כל מה שרצית לדעת ולא היה לך את מי לשאול.
צוות חינוך נכון ישמח לתת את התשובות
בתיה"ס בישראל
כל מה שרצית לדעת על מוסדות החינוך בישראל, הסוגים, הרשתות, הזרמים, החינוך המיוחד, החינוך העצמאי, החינוך הפרטי ועוד.
הילד מתקשה בלימודים?

כאן תמצאו מידע נרחב על מורים פרטיים בכל המקצועות, חברות ללמידה מרחוק, מורים להוראה מתקנת וכן מטפלים מכל התחומים; פסיכולוגים חינוכיים, מומחים לקשב וריכוז, מטפלים אלטרנטיביים ועוד.

ההורים ומערכת החינוך

כאן תמצאו מידע נרחב על ההורים וביה"ס, ועד ההורים, תשלומי הורים, זכויות ההורים, ארגוני ההורים ועוד.

מאמרים וסרטונים חדשים באתר

* סרטון; פרויקט "יש לי חבר והוא אחר" בגן הילדים בקריית ביאליק
* סרטון; מהן מטרות החינוך בישראל
* ללמוד את יסודות החילוק
* סר קן רובינסון מרצה ב"טד" על חינוך ליצירתיות ועתיד ילדינו ועוד
* מה צריך כדי להצליח בלימודים? מהן התכונות החשובות וכיצד תוכלו כהורים לסייע
* מחקר חדש על שיעורי בית; ההבדל ביחס לשיעורים בין הורים במגזר היהודי להורים במגזר הערבי
* הילד מתחיל ללמוד לקרוא. כיצד תקנו לו בסיס טוב

חדשות חינוך

מינהל חינוכי

תוכניות לימודים

יוזמות חינוכיות

מחשבים בחינוך

ברשויות המקומיות

במגזר הערבי

חינוך בעולם

במכללות להוראה

בחינוך המיוחד

ספרי חינוך והוראה

כתבות כלליות

בשביל ההורים

MOXO
מידע לאנשים עם מוגבלויות
אתר לקניית ספרי ילדים
אורית הרץ

דרונט בניית אתרים