9/12/2016

פורטל חינוכי עירוני בהרצליה - עיריית הרצליה השיקה השבוע פורטל חינוכי עירוני חדש. הפורטל, אשר כולל מערכת לניהול הלמידה ומערכת תכנים לימודיים, ישמש כבר השנה את תלמידי העיר וכחמשת אלפים אנשי סגל הוראה.

פורטל חינוכי עירוני בהרצליה - עיריית הרצליה השיקה השבוע פורטל חינוכי עירוני חדש. הפורטל,  אשר כולל מערכת לניהול הלמידה ומערכת תכנים לימודיים, ישמש כבר השנה את תלמידי העיר וכחמשת אלפים אנשי סגל הוראה.

מערכת ניהול הלמידה בפורטל תאפשר לתלמידים להיות בקשר אינטרנטי רצוף בינם לבין עצמם ועם המורים. המערכת כוללת פורומים, צ'אטים, חדשות ומודעות. בפורטל אתר לכל בי"ס. באתר הבית ספרי חלוקה לאתרי משנה של כל כיתה. תלמיד יוכל לגלוש באמצעות שם משתמש וסיסמא לאתר הכיתה ולבדוק בו הודעות ומטלות. המורה יוכל להודיע לתלמידי כיתתו הודעות, למשל על היעדרות צפויה.  המורים גם יוכלו להציג באתרים מערכי שיעור, מבחנים, מטלות וסדנאות עבודה ולעקוב אחר הישגי כל תלמיד.

מרכיב נוסף של הפורטל הוא מערכת תכנים לכיתות ד'-ח' הקרויה "מנוף להצלחה". במערכת זו הוזנו תוכניות הלימודים המלאות לכיתות אלו במתמטיקה ובאנגלית ובעתיד הקרוב  גם במקצועות נוספים. מעיריית הרצליה נמסר, כי ניתן להיכנס לפורטל מכל מחשב בבית או בביה"ס. עוד נמסר, כי הפורטל החדש לא נועד לשמש תחליף ללימודים בביה"ס, אלא כלי לתרגול והעשרה. מטרות נוספות של הפורטל; לחסוך זמן עבודה למורים והוצאות שיכפול דפי עבודה ודפי מבחנים לבתיה"ס, לאפשר שיתוף ידע בין מורים מבתי"ס שונים ועוד. עלות הפרויקט כמיליון ש"ח. את הפורטל פיתחו חברות Lnet   ו-eWave.

 

SMS על ביטול השיעור - בתיכון רוטברג ברמת השרון הוחל לאחרונה במתן שירות חדש לתלמידים; התלמידים יכולים לקבל את המידע על ביטול שיעור בהודעת SMS לטלפונים הניידים שלהם. לדברי סגן מנהלת ביה"ס, אורי לס, מדובר בתהליך פשוט, שבו מזינים התלמידים את הודעת הטקסט  "אורי.רוטברג" באתר אינטרנט של חברת ויזיקוד, המספקת את  השירות לביה"ס. לאחר הקשת ההודעה הם מקבלים לטלפונים הניידים הודעת SMS ובה רשימת המורים שיעדרו מביה"ס באותו יום. הרשימה מתעדכנת במחשב ביה"ס. עלות השירות הוא כעלות משלוח הודעת SMS רגילה.

הדפסשלח לחבר
פורום הורים
כל מה שרצית לדעת ולא היה לך את מי לשאול.
צוות חינוך נכון ישמח לתת את התשובות
בתיה"ס בישראל
כל מה שרצית לדעת על מוסדות החינוך בישראל, הסוגים, הרשתות, הזרמים, החינוך המיוחד, החינוך העצמאי, החינוך הפרטי ועוד.
הילד מתקשה בלימודים?

כאן תמצאו מידע נרחב על מורים פרטיים בכל המקצועות, חברות ללמידה מרחוק, מורים להוראה מתקנת וכן מטפלים מכל התחומים; פסיכולוגים חינוכיים, מומחים לקשב וריכוז, מטפלים אלטרנטיביים ועוד.

ההורים ומערכת החינוך

כאן תמצאו מידע נרחב על ההורים וביה"ס, ועד ההורים, תשלומי הורים, זכויות ההורים, ארגוני ההורים ועוד.

מאמרים וסרטונים חדשים באתר

* סרטון; פרויקט "יש לי חבר והוא אחר" בגן הילדים בקריית ביאליק
* סרטון; מהן מטרות החינוך בישראל
* ללמוד את יסודות החילוק
* סר קן רובינסון מרצה ב"טד" על חינוך ליצירתיות ועתיד ילדינו ועוד
* מה צריך כדי להצליח בלימודים? מהן התכונות החשובות וכיצד תוכלו כהורים לסייע
* מחקר חדש על שיעורי בית; ההבדל ביחס לשיעורים בין הורים במגזר היהודי להורים במגזר הערבי
* הילד מתחיל ללמוד לקרוא. כיצד תקנו לו בסיס טוב

חדשות חינוך

מינהל חינוכי

תוכניות לימודים

יוזמות חינוכיות

מחשבים בחינוך

ברשויות המקומיות

במגזר הערבי

חינוך בעולם

במכללות להוראה

בחינוך המיוחד

ספרי חינוך והוראה

כתבות כלליות

בשביל ההורים

MOXO
מידע לאנשים עם מוגבלויות
אתר לקניית ספרי ילדים
אורית הרץ

דרונט בניית אתרים